Uluslararası Rotary Adıyaman’a umut oldu

Uluslararası Rotary Adıyaman’a umut oldu

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu tarafından yaptırılan Adıyaman Yüzüncü Yıl Derslikleri, Kâhta Umut Evleri ve Gölbaşı Rotary Yüzüncü Yıl MTAL açılışları törenle gerçekleştirildi.

6 Şubat depreminin hemen ardından yaraların sarılmaya devam ettiği Adıyaman’da Rotary toplumsal projeler ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Eğitim ve Sağlık alanında çok önemli projelerin hayata geçirildiğine dikkat çeken Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren, ”Dünya’ya Umut Ol, sloganı ile çıktığımız bu yolda özellikle Adıyamanlı kardeşlerimize de umut olmaya devam ediyoruz. Depremin ilk gününden buyana Adıyaman ve Hatay başta olmak üzere tüm deprem illerinde halkımızın acılarına ortak olmak ve yaralarını sarmak için buradayız” dedi.

 Kadınları meslek sahibi de yapacaklar

Adıyaman’a geçen ay bir Mobil Diş Kliniği verdiklerini bu ay da okulların  açılışları için bölgeyi ziyaret ettiklerinin dile getiren Özeren, önümüzdeki ay ise yine Mobil Klinik aracını İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edeceklerini söyledi. Adıyaman’da genç kızlar ve kadınlar için tekstil sektöründe ara eleman ihtiyacını karşılamak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Altın İğneler Projelerini Adıyaman Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçireceklerini belirten Özeren, Nemrut Rotary Kulübü’nün önderliğinde tespit edilen ihtiyaçların karşılanması için yoğun gayret içerisinde çalıştıklarını, okulların çocuklara hayırlı olmasını dilediklerini vurguladı.

Gölbaşı Rotary Yüzüncü Yıl MTAL açılışları törenine Gölbaşı Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Ayda Özeren, Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Nas, Rotary Toplum Hizmetleri Komite Başkanı Hamdi Özdemir, Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü GD Başkanı İsmet Atay, Rotary Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Koca ve Kerem Oranlı, İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü, öğrenciler ve Rotaryenler katıldı.