Turgutlu Rotary İlköğretim Okulu Yenilendi

Turgutlu Rotary İlköğretim Okulu Yenilendi

Türkiye’de Rotary adıyla yer alan iki okuldan biri olan Turgutlu Rotary İlkokulu, 2000 yılında Turgutlu Rotary Kulübü tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmiş ve aradan geçen yıllar içerisinde okulda meydana gelen tahribatlar nedeniyle bakım onarım ihtiyacı doğmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Turgutlu Rotary Kulubü’nden okulun tadilatı ile ilgili talebi üzerine Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Ertan Soydan’ın önderliğinde 7. Grup Rotary Kulüpleri; Manisa, Salihli, Turgutlu, İzmir Rotary Kulübü ve 9. Grup Kulüpleri; Alsancak, Buca, Dokuz Eylül, Güzelyalı, Kordon, ve Varyant Rotary Kulüpleri ile 10. Grup Kulüplerimizden Göztepe Rotary Kulübü iş birliğinde Turgutlu Rotary İlkokulu tadilatı ve onarımının gerçekleştirilmesi için Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Turgutlu Kaymakamlığı ve Rotary 2440. Bölge Federasyonu iş birliğinde 18 Ağustos 2020 tarihinde imzalanan protokolün ardından okulun iç ve dış bütün tadilat onarım ve yenileme çalışmaları belediyenin de katkılarıyla gerçekleştirilerek okulumuz yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, İlçe Jandarma Komutanı Halim Karaer, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ertan Soydan, Proje Koordinatörü Mustafa Kemal Nas, 7. Grup Federasyon Başkan Yardımcısı Canbulat Onuş, 9 . Grup Federasyon Başkan Yardımcısı Cem Menkü, Turgutlu Rotary Kulübü Başkanı Evrim Oflaz, Manisa Rotary Kulübü Başkanı Cengiz Ergüdengil, Salihli Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Demir, İzmir Rotary Kulübü Başkanı Şeref Tufan YAzıcı, Alsancak Rotary Kulübü Başkanı Sezai Nüzhet Noyan, Buca Rotary Kulübü Başkanı Emre Poyraz, Kordon Rotary Kulübü Başkanı Eray İnan, Varyant Rotary Kulübü Başkanı Özgür Kitapçı Candan, Fon Yaratma ve Bağış Toplama Komite
Başkanı Hasan Özer ORHAN ve Rotary Kulüp Üyelerinin de katılımlarıyla ortak proje olarak gerçekleştirilen, Rotary İlkokulu’nun açılışı 8 Ekim tarihinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Turgutlu Kaymakamı Sayın Ali Yılmaz yapılan çalışmadan duyduğunu memnuniyeti ifade ederek, Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ertan Soydan’a ve Proje Koordinatörü Mustafa Kemal Nas’a teşekkür plaketi takdim etti.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Ertan Soydan yaptığı konuşmada, “Turgutlu Kaymakamı Sayın Ali Yılmaz’a, Belediye Başkanı Sayın Çetin Akın’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ölmez‘e, proje ortağı Rotary Kulüplerimize ve destek olan hayır severlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çocuklarımızın en iyi koşullarda eğitime devam edebilmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ertan Soydan ayrıca Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a ve Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz’a teşekkür hediyesi takdim etmiştir.