Roteryenlerden Cumhuriyet’in 100. yılına yakışan kutlama

Roteryenlerden Cumhuriyet’in 100. yılına yakışan kutlama

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’na bağlı Rotary Kulüpleri, bir hafta boyunca düzenledikleri etkinliklerle Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı. Rotaract Kulüpleri de Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlerken, 28 Ekim akşamı da 100. Yıl anısına yeni bir rotary kulubü kuruluşu gerçekleştirilirken, ismi de İzmir 100. Yıl Cumhuriyet Rotary Kulübü oldu.

 

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Guvernörü Ayda Özeren, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın her yıl çok büyük önemli arz ettiğini ancak bu sene 100. Yıl nedeniyle özel bir anlamı olduğunu ifade ederek, “Rotaryenler olarak bu özel yıla uygun olarak 1 hafta boyunca etkinlikler düzenleyerek Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutladık” dedi. 

Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacağız

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, özgürlük, laiklik, hukukun üstünlüğü gibi bir çok değeri bu topluma enjekte ettiğini söyleyen Guvernör Özeren, “Biz de bu Cumhuriyet değerlerinin önemini bilen Rotary kulüpleri olarak bu özel güne layık faaliyetler düzenledik. Cumhuriyetimizin değerlerine bundan sonra da sahip çıkarak Türkiye’nin ikinci yüzyılında da bu özel tarihi kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’na bağlı Rotary Kulüpleri 4 Kasım tarihinde de Serenad Bağcan- Olten Filarmoni Orkestrası birlikteliği ile 100. Yıl konserini düzenlerken, 25 Kasım’da 250 öğrenci ile beraber Anıtkabir ziyareti yapmaya hazırlanıyorlar.

Cumhuriyet 100. Yıl Kutlama Haftası kapsamındaki etkinlikler

CUMHURİYET BALOLARI

İnegöl RK                        

Çanakkale RK                            

Rotaract 2440                            

Salihli RK 

ETKİNLİKLER

  1. Yılda Sonsuzluğa Yüzüyoruz Kuşadası

Cumhuriyet’in 100.Yılında Kadın Hakları: Mücadelemiz ve Kazanımlarımız Söyleşisi

Rotaract Kulüpleri Cumhuriyet Resepsiyonu

Cumhuriyetin 100. Yılında Köy Enstitülerini Yeniden Anlamak

  1. Yıl Konseri – Serenad Bağcan- Olten Filarmoni Orkestrası

kültürlerarası Barış Forumu

Anıtkabir Ziyareti