Rotary Akademi’den Liderlik Eğitimi – Yeni Yüzyılın Umut Liderleri

Rotary Akademi’den Liderlik Eğitimi – Yeni Yüzyılın Umut Liderleri

Uluslararası Rotary 2440.Bölge Federasyonu ile Rotary Akademi ortaklığında “Yeni Yüzyılın Umut Liderleri” Konferansı’na  gerçekleştirdi. 200 üzerinde katılımcıyla İzmir Yaşar Üniversitesi’nde yapılan konferansın ev sahipliğini İzmir Çakabey, Alsancak, Efes, Karşıyaka ve Salihli Rotary kulüpleri yaparken, Efes, Güzelbahçe ve Karşıyaka Rotaract kulüpleri de konferansa katkı koydu.

‘Lider kimdir?’ ‘Herkes, Liderlik vasıflarına sahip midir?’ ‘Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı başlarken, yeni nesil liderlik anlayışı nedir?’ sorularına yanıt aranan konferansta Rotary temel ilkeleri arasında yer alan ‘karşılıklı anlayış’ ile ‘liderliği’ farklı bakış açısı ile yansıtan Rotaryen Levent Özkuşçu ‘İçimizdeki Lideri’ anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Emre Başkan’ın, ‘Bir “C” Harfi Her Şeyi Değiştirir’ oturumunda, konfor alanından çıkabilmeyi, risk alabilmeyi ve eyleme geçebilmenin önemini, yani esaretten “C”esarete dönüşüm yolculuğu aktarıldı. Saadet Şen ise ‘Cesur Liderin Manifestosu’  sunumunda samimiyet ve açık iletişimin anahtar olduğu vurguladı. Evrim Hizaler’le de Yarının Liderliğini masaya yatırıldı. Rotaryen Dr. Volkan Abur ile geçmişten bugüne insanlık tarihiyle harmanlanmış liderlik örneklerini ve dönüşen dünyamızda, Dijital Geleceğin Aklı ‘Bilge Lider”lik konuşuldu.

Rotaryen ve Rotaractörlerin yanısıra, farklı meslek gruplarından iş insanlarının ve üniversite öğrencilerinin de katılımları ile zenginleşen etkinlik, insan okuryazarlığı, insanı tanıma ve anlama, doğru rehberlik edebilme, liderlik ve yöneticilik arasındaki temel farklar, dijital dünyanın geleceği hakkında konuşmacılarımıza birçok soru yöneltildi.

Özeren: “Umut liderlerinin destekçisiyiz”

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Guvernörü Ayda Özeren, son derece verimli ve yapıcı bir konferans gerçekleştirdiklerini belirterek, katkı koyan, katılım gösteren, emek veren herkese teşekkür etti. Konferans salonunu bu etkinlik için açan İzmir Yaşar Üniversitesi’ne, tüm görsel tasarım hizmetleriyle İpek DMS Dijital’e ve son olarak, konuşmacıları ağırlayan  İzmir Palas Oteli’ne de teşekkür eden Özeren, “Birlikte üretebilmek ve takım olma bilincini hissediyoruz. Uluslararası Rotary 2440.Bölge Federasyonu ile Rotary Akademi, çalışmalarıyla yeni yüzyılın umut liderlerinin, her zaman destekçisi olmaya devam edecektir” diye konuştu.